a

Türkiye’de hızla gelişen Seramik fayans sektörüne, meslek ahlakı çerçevesinde, saygın deneyimiyle birleştirdiği sıra dışı çözümler sunmakta. Sektörün daha kurumsal hareket etmesi ve sektörde sunulan çözümlerin çıtasının yükseltilmesinin gerektiğini savunan ancak uygun Fayans ustası işçilik fiyatlama, doğru Tasarım ve dürüst bir iletişimle kaliteli bir hizmet verilebileceğime inanmaktayım..

+ 05071158658

http://www.istanbulseramikustasi.net/
İstanbul Fayans Seramik Döşeme Ustası

Son Yazılar

Follow Us On Instagram

Hafta içi-Hergün 08:00 - 20:00

7/24 Hizmet Veriyoruz

+ 0507 115 86 58

Bizimle İletişime Geçin

Tüm Fayans işlerine

Garantili Hizmet

Bizi Takip Edin

Hizmet Talep Edin

 

Sıkca Sorulan Sorular

Fayans Seramik Karo – Banyolar

İstanbul Fayans Ustası; Siz müşterilerimize  Banyo, Mutfak, Seramik Fayans konularında yardımcı olmak için çalışır: Yasam Alanlarındaki faaliyet gösteren zorlukları anlıyoruz. Bilgilendirmek, sorunları çözmek için yardımcı oluyoruz.

Fayans ve seramik Arasındaki Fark nedir ?

Fayans ve seramik arasındaki fark öncelikle su emme oranlarına ve sağlamlıklarına göre değişir. Fayanslar yüke, darbeye ve hava koşullarına dirençsiz olduğu için iç mekan duvar döşemelerinde tercih edilir, Seramikler ise hem iç mekan, hemde dış mekan kaplamalarında kullanılabilir. Fayans ve seramik döşemede uygun yapıştırıcı tercihi ilede değişkenlik gösterir. Fayans uygulama standart yapıştırma harcı ile uygulanabilir ama; seramikler dış mekan ve porselen konumuna göre flex granit içerikli yapıştırma harcı uygulaması yapılır.

Daha Fazla Oku
Banyom Küçük Hangi Renk Fayans Kullanmalıyım

Banyolar evlerde en küçük kullanım alanına sahip yerdir. Banyonun küçük olması çok bişey değiştirmez önemli olan iyi tasarım ve dizayn etmektir. Banyo yenilemede kullanılacak fayans renk seçimi sade ve renkli fayansları sevmenizle alakalı; eskiye nazaran fayans firmaları artık her zevke uygun renk ve boyutlarda üretim yapmakata. Fayans markaları için tercih yapmanızda gözü yormayacak ve uzun yıllar kullanım sağlamanız için ebatlar seçilmeli ve en önemli etken ise kullanım kolaylığı göz önünde bulundurarak dekorasyon yapılmalı. 

Daha Fazla Oku
Fayans Döşeme İşçilik m2 Fiyatı Ne Kadar?

Fayans Döşeme işçilik m2 fiyatı mekanın konumu ve fayans modellerine göre değişkenlik göstermekte. Keşif yapmadan ve döşeme yapılacak fayans ebatlarını görmeden fiyat vermek sağlıklı sonuç vermez.

Daha Fazla Oku
Boyalı Yüzeye Fayans Yapılırmı?

Boyalı yüzeye fayans yapılırmı evet boyalı yüzey kabarma ve duvar sağlamlığı kontrolu yapılarak duvar komple sprel taş ve çekiçle çentik atılarak tamirleri yapılır. Daha sonrada fayans yapıştırma harcının daha iyi tutunmasını sağlamak için dolgu astarı kullanılır ve normal fayans döşeme işleri yapılır.

Daha Fazla Oku
En İyi Fayans Markası Hangisi?

En iyi Fayans markası seçiminde artık firmalar teknoloji ile modern fayans modelleri ile hizmet vermekte. En iyi fayans mekana uygun ve beğeneceğiniz renk ve ebat seçimi yapmaktır. Önemli olan fayans markasının önemi olsada uygulama yapacak fayans ustasının tecrübesi ile uyumlu döşenmiş olması şıklığın ortaya çıkmasıdır.

Daha Fazla Oku
Kirlenmiş Derz Araları Nasıl Temizlenir?

Kirlenmiş fayans derz araları bazen sorunlu bazende basit yöntemlerle ( derz kalemi) ile geçici olarak çözüm olarak görülür. Oysa derz dolgu toz ve sorunlu bir iştir titreşimli el motoru ve sprel taş ile boşaltılarak yenilemesi yapılabilir

Daha Fazla Oku
Banyo Tadilatı Yaptıracam Kaç Gün Sürer?

Banyo tadilatı yapmak yine konuma göre değişir. Eski mevcut fayansları kırma, tesisat değişikliği, izalasyon, montaj ve fayans üstü fayans yapma ile süresi değişir. Komple banyo tadilatı maxsimum 15 gündür bu fayans üzerine yapmakla daha minumum olarak değişir. Banyo tadilatında en önemli etken tadilat ekibi iş disiplini ile alakalı bir kavramdır. Buda üstlenici ustaların tecrübesi ve becerisi ile sorunsuz ve süreklilik ile çalışmasıdır.

Daha Fazla Oku
Kaç Çeşit Seramik Vardır? En iyisi Hangisidir

Seramik yer duvar seramikleri ve porselen seramik olarak çeşitlenir. Zemin ve duvarda kullanılacak seramiklerde mekanın konumuna uygun olarak seçilmelidir. Dış mekanda porselen seramikler kullanılmalıdr. Porselen seramik çeşitleri hava koşulları, yük ve darbeye dayanıklıdır ve su emme oranları çok düşüktür üretim gereği. İç mekanda ise yine seramikler su emme oranı düşük olsada porselen seramikler kadar her mekanda kunulması tercih edilmez.

DAHA FAZLA OKU
Porselen granit nasıl döşenir? Granit uygulama alanları ve avantajları

Granit endüstrisinin çok çeşitli ürünlerinde, porselen granit ürünlerinin mükemmel gelişimi göze çarpıyor. O yüksek teknik performans ürünü olarak 80’lerde doğmuş, bugüne kadar özgün kombinasyonlar ve bilinmeyen önerecek bazı durumlarda, daha başka granitler, kaya veya taş kavramı daha doğasını ve yaklaşım, çoğaltılması ile karakterizedir.

Porselen Granit Döşeme Alanları ve avantajları

Bu granit karoların yaratıcılık ve tasarımı, evinizin her alanını benzersiz bir şekilde geliştirirken, orijinal ve mevcut önerileri farklı yüzeyleri kapsayacak şekilde sunarak yalnızca porselen taş ürünlerinin doğal dokusuna erişmesini sağlıyor .

 1. Havaalanları, süpermarketler, okullar, müzeler veya yüksek trafik talep eden kamuya açık alanlarda, kaliteli kaldırımlar ve porselen taş gibi sağlam bir direnç granitler talep edilir .
 2. Malzemelerin yüksek yüklere maruz kaldığı endüstride, statik veya mobil olsun, porselen zeminler en iyi alternatiftir.
 3. Teraslar ve bahçeler gibi açık alanlarda sıcaklıktaki ani değişimlerle porselen estetik kalitesinin değişmediği süslemeler .
 4. Sızdırmazlık, porselen karo kaymazlık özelliği ve temizlik kolaylığı nedeniyle boş vakitler, yüzme havuzları, hastaneler veya spor tesislerinde , böylece dezenfeksiyona yardımcı olur.
 5. Havalandırmalı porselen cephelerde ısı yalıtım kapasitesi ve modern ve eşsiz tasarımları ile estetik kalitesi ve estetiği ile mükemmel bir uygulama ile avantaj mimaride 
 6. Gelen entegre konut projelerinde birçok bitirir, dokular ve biçimleri iç ve dış dekorasyonda büyük bir müttefiki olmak.
 7. Rektifiye granit porselenin , diğer devirlerden çizim ve mozaik oluşturan parçaların boyutlarını değiştirmesine izin veren tarihi binaların rehabilitasyon projelerinde .
banyo fayans ve seramik dekorasyonu nasıl yapılır?

Modern banyolara sahip dekorasyon yaparken Modern ve aydınlık tasarımlara sahip modern banyolar , atmosfere ve her zaman yeni ortamlara uygun çağdaş fayans ve seramikler seçmek gerek Klasik ve işlevsel bir banyoların seramik kaplamaları ..

Dekorasyonda Lüks ve banyoların modern seramik fayans teknolojisi etkileyicidir. Banyoda “dekor ve kullanım” bir ortam olması banyo tasarımın başında gelir,

Güne başladığımız, günün yorgunluğunu attığımız, bir çok kişisel ihtiyacımızı giderdiğimiz mekan Banyo tadilatı, banyo yenileme, banyo fayans ve seramik, banyoyu fayans yapıtırma, banyo kırık fayans tamiri, banyo dekorasyon, banyo fayans markası, banyoyu tadilat yapma, banyo seramik renk seçimi, banyo tadilat fiyatı, banyonun fayans maliyeti, banyo tadilat işçilik fiyatı alabilmek için bize ulaşın

Seramik ve fayans ile banyoyu dekore etmenin faydaları nelerdir?

Çağdaş banyolar, rustik banyolar, minimalist banyolar veya klasik banyolar için zeminler ve seramik duvarlar. Seramik karoları dirençlidir ve narin bir dış görünüme sahiptir. Buna ek olarak, seramik en zorlu zevkinize de cevap veriyor.  Seramik döşeme ve yenilemede çok çeşitli dekoratif imkanlar, estetik ve işlevsellik arayın. Modern stil yer seramikleri, rustik tarzı banyolar ve romantik tarzı banyolara sahip banyolar oluşturun.

Çeşitli , renkler ve biçimlerdeki seramik modelleri ile yeni tasarımlarla banyonuzu yenileyin. Binlerce olası kombinasyon düşünün

Seramik karo ile Banyoyu Dekore etmenin Faydaları

 • Seramik karolar banyo ortamlarınız için gerekli hijyen sağlar.
 • Yaratacağız benzersiz ortamları ile karoların en son tasarımlarnı uygulama .
 • Seramik, banyoyu süslemek için en kullanışlı malzemedir .
 • Ayrıca, soyluluk ve dayanıklılık için seramik seçin.
 • Çok modern bir çizgili tasarıma sahip dekoratif seramikler ile yumuşak renkte mekanlar
 • Doğanın canlı doğasını yansıtan dekoratif ahşap seramikler kullanın
 • Zeminleri Düz tonlarda klasik seramik karolarla birleştirin .
 • Modern ve zarif ortamlar sunun seramik döşeme ile kendinize.
 • Tasarım yeniliğinin tazeliğini seramik yenileme ile muhafaza edin
Zeminlere 60x90 granit döşemesi nasıl yapılır?

Zemin Granit Döşeme

Önceleri ev içinde bu tür tadilatlar kırma ve sap atma işlemleri ve sıradan yapıştırma harcı ile hatta direk sap atılarak yapılırdı. Gelişen teknoloji ve değişen kimyasallar ile artık hem kısa vadeli granit döşeme hemde maliyeti daha aza düşürmek için uygun olan ürünler mevcud.

Zemine dolgu astarı sürülerek uygulama yapılabilir. Ben bu projede her zaman olduğu gibi en iyi markalı granit yapıştıcısı kullandım (ardex flex x7g). Porselen içerikli granit olduğu için sıradan yapıştırma harcları anlık tutmuş göstersede zaman aşamasında tutmadığı ortaya çıkacaktır.

Tesviye Sistemli Zemin Duvar Granit Uygulama

Büyük ebatlı zemin granit uygulamaları için her zaman mükemmel işçilik elde etmek için olmazsa olmazdır. Yine granit döşemede en sağlıklı döşeme kombine sistemdir. Aynı projede yine banyo duvar granit döşeme yapılmıştır.

Ardex x7g felax yapıştırcı ile seramik fayans granit döşeme

60 x 120 olan seramik rektefiyeli olunca son yıllarda seramik döşeme ustaları açısından kaliteli iş çıkarmak adına olmazsa olmaz olan tesviye klips sistemli döşeme metodu ile çalıştık. Bu projede melzeme ebatına uygun olarak en önemli etken yapıştırcı markası idi ve ben tecrübeme dayanarak 2 alternatifim vardı. Birincisi kaleseramik ürünü olan teknoflex ve ardex’ti ve ardex kullanma şansı buldum

# Neden ardex fleks x7g  markalı yapıştırma harcı tercih ettim? Esnek, kaymazlık özeliğine sahip, uzun çalışma süresi olan, en önemlisi yapışma mukaveyeti yüksek olması, suya ve buzlanmaya dayanıklı yoğun insan trafiği olan ( cafeterya, avm, restoran vs) yüke maruz kalan mekanlarda tereddütsüz biz seramik uygulama ustaların tercih edeceği seramik yapıştırma harcıdır.

Seramik nasıl döşenmeli sorusunda her zaman seramik defolu yada ucuz seramik olsada kullanılacak seramik yapıştırma harcı ön planda en iyi marka flex seramik yapıştırcılar tercih edilmeli. 60×120 seramik döşemede derz dolgu olarakta yine ardex flex derz dolgu kullanmak mükemmel sonuş verecektir. Şiddetle tavsiye ederim tüm meslektaşlarıma

2017 en modern banyo modelleri nelerdir?

Son yıllarda evlerde en çok gelişim ve değişim gösteren mekanlar banyolar oldu. Banyo alanı ayrıca fonksiyonel ve standart konum olmaktan çıkıp evlerin tarzını ve stilini ortaya koyan bir alan olmakla birlikte 2017 Yılı Banyo Trendleri ve tasarımları yaşam alanımıza değer katıyor.

Özellikle ülkemizde geçmişteki mahrem alanları olarak bilinen halinden sıyrılarak, daha çok vakit geçirdiğimiz alan oldu. banyolardaki dekorasyon ve yenileme sonrası banyo artık bir çok ihtiyacımızı giderme konusunda sınır tanımıyor. Duygusal ihtiyaclara cevap veren mekan olmakla birlikte dekorasyon trendleri ile beslenen ve değerlenen banyolar daha özen duyup güne başladığımız yerdir.

Yasayan ve Yasanan 2017 Yılı Banyo Trendleri

2017 banyoları artık hayatımızın daha çok içinde ve banyoda geçirilen zaman artık artıyor oldu. bu banyo yenileme isteğimizle şık ve lüks hale gelen banyorda zamanımızın kişisel bakım, giyinme, makyaj, traş olma ve daha çok faaliyetlerimiz banyoda olmaya başladı. buna ilaveten dar ve küçük banyoda olsa onu fonksiyonel yapmak tasarımın parcasıdır. # Mesela özel depolama lanı için boy dolaplar, led aydınlatmalı aynalar, duş içinde duş teknesi yerine aquanit duş karosu veyada büyük ebatlı seramikler, uzun yer süzgeci banyomuzu modern hale getiriyor. Banyoda kulanılacak fayans ve seramik tasarımında tarzınıza ve beğeninizle ruhunuza hitap eden renkler tercih edilmeli.

Zamansız ve klasik Banyolar

Modern ihtiyaçlara göre yorumlanmış klasik banyo örnekleri hayatımızda olmaya devam ediyor. Günümüzde tüketicileri etkileyen 2017 yılı banyo trendleri her breylerin zevkine , hoşlantısına göre renk modelleri ve ebat çeşitleri ile moda.

Hijyen ve Fonksiyonel Banyolar

Banyo gereçleri pratik kullanım sağlayan ve biz insanlara vakit kazandıran çözümler ve teknoloji ile yasam biçimimizide sekillendiriyor. Kolay temizleme ve hijyen olan banyo ürünleri hayatımızda şıklık ve görsel olarakta , kullanım şekilleri ile belirgin haliyle banyomuzda .

Doğallık ve Arınma Mekanı Banyolar

2017 Yılı Banyo Trendleri Günlük hayatımızda streslerden uzaklaşıp arınmak ve sakinleşmek isteyen ve güne başlayıp günün yoğun yorgunluğundan kurtulduğumuz banyolarda artık doğadan esinlenerek ahşap desenli, parke görünümlü modelleri ile banyolarda. Doğanın doku ev görünüm etkisi ile değişik ambians ilede farklı tarz sahiplerine hitap ediyor.

en iyi seramik fayans yapıştırıcısı hangisidir?

Seramik fayans döşeme ve kaplamasında kullanılacak Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları harcı uygulanacak seramik cinsi, ebatı ve mekanın kullanın durumuna göre değişken ve çeşitlendirilir. İç mekanda ve dış mekanda farklık göstereceği gibi her seramik fayans her yapıştırıcı ile döşenmesi ilerde problem oluşturacaktır.

# Bunun için eğitimli tecrübeli seramik ustası fikirlerine danışabilir hatta keşif yapılıp mekanınıza göre kullanacağınız Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları hakkında bilği sahibi olup bu doğrultuda hareket ederek seçim yaparsınız.

Hangi Seramik için Hangi Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları Kullanılmalı

Seramik ve fayans çeşitleri her mekana göre üretilmektedir. İç mekan ve dış mekan olarak. İç mekan duvarlarında fayans döşemesi yapılmakta genelde ama şimdilerde artık seramik, granit ayrımı yapılmadan kullanılabilmekte, buda kullanılacak seramik cinsine göre ve büyüklüğüne göre yapıştırıcı seçimi yapmayı gerektirir.

# Mesela porselen içerekli seramikler hem ebat olarak büyük hemde standart yapıştırıcı ile yapışması mümkün değil. Porselen seramikler ebat olarakta büyüktür ve hem zemine hemde malzeme arkasına sürüm yapılarak yapışma kuvvetini artırmak ve sağlamlık elde etmek içindir. Küçük boyutlu seramik ve fayans çeşitleri tek sürüm ile gerçekleşebilir.

Dış mekanda özellikle hava koşulları ile maruz kalan yerler kesinlikle ebat ve cins ayrımı yapmadan porselen ( granit) yapıştırma harcı ile döşenmeli. Bunun nedeni kışın soğuk, yazın sıcaklardan etkilenmesi ve patlama yapmaması için.

Önemli bir husus ise iç mekanda duvar ve zemine uygulama esnasında sürülen Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları dış mekanda daha az sürülerek uygulanmalı. Bu konuda seramik fayans ustası çalışma sistemi ile alakalı

Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları

En iyi Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları

Piyasada genelde seramik markaları olduğu gibi en iyi yapıştırma harcı markasıda vardır ve kullanıcı ustalar tarafından kanıtlanan ve en çok tercih edilen olarak bilinir. Kullanım ve sağlam tutunma ile bunlar ön plana çıkmaktadır.

# Bunlar başlıca Kalekim, Yks, Weber, Ardex başta gelir. Ben seramik fayans ustası olarak genelde kalekim ve ardex her zaman tercihim olmuştur ve doğru sonuç ve kaliteli uygulama elde etmeme sebep olmuştur.

Kaplama öncesi seramik yapıştırma harcı bu esaslar göz önüne alındığında yine doğru ve kaliteli sağlam ileriye dönük sonuç alınır yine bunda satıcı ile birlikte uygulayıcı seramik ustası fayans ustasına düşen bir etkendir..

Seramik yapıştırma harcı; En Kaliteli Yapıştırıcı Markası

 • fayansın cinsine göre seramik fayans granit sinterflex yer veya duvar fayansı
 • Seramik fayansın ebatına göre
 • Uygulama yapılacak mekana göre iç mekan dış mekan
 • Mekanın sıcaklığına hava şartlarına uygunluğuna göre
 • Uygulama yapılacak malzemenin başlangıç ve bitiş yönüne göre
 • Mekanın kullanım şartları maruz kaldığı konumlara göre teras  sıcak soğuk ıslak vs
 • Kaplama yapılacak yüzeyin özellikleri boya şap sıva alçı seramik
 • Kaplama yüzeyinin yükseklik derecesi iç mekan dış mekan
 • Zaman tasarrufuna uyumlu kulanım sağlamak

Fayans Seramik Yapıştırma Harcı

 

Seramik fayans granit döşeme yapılacak malzeme mekana uygun olan marka seramik yapıştırcısı secmek doğru tercihtir

Ayrıca önemli bir husu uygulayıcı seramik fayans ustası olarak bizler seramik fayans granitin ebatına göre kullancağımız tarak diş ebatını ayarlamalıyız sağlıklı doğru uygulama elde etmek ve rahat çalışma sağlamk için

 • En iyi Seramik Yapıştırma Harcı
 • kaliteli Fayans Yapıştırma Harcı
 • Sinterflex Yapıştırma Harcı
 • En iyi marka Granit yapıştırma harcı
 • cam Mozaik Yapıştırma Harcı
 • Flex Marka Seramik Üstü Seramik Yapma
 • Seramik Üstü Astar
 • Tecnopour Poliüretan Yapıştırıcı
Derz dolgu nedir? en kaliteli seramik fayans derz dolgusu hangisidir?

İki seramik arasında bırakın boşluğa derz denir. Seramik Fayans Derz Dolgusu malzemelerinin ebat ve mekanın kullanım amacına göre , fiziksel durumuna göre muhakkak suretle derz boşluğu bırakılmalı derzli döşenmelidir. Çünkü ısı farklığı oluşması ile zamanla seramiklerin hacimlerinde değişmeler meydana gelebilir(büyüme,küçülme) seramik fayans karolar hacimlerindeki bu değişikliği zararsız olarak atlatabilmeleri için rahat hareket etmeleri komsusu bulunan diğer seramik fayans arasındaki makul bir boşluk derz bırakılmalıdır.

# Ayrıca yapısal hareketlere deprem,tasman ve hareketli yüklere insan , eşya çalışan makina karşı seramiklerin deformasyon oluşmaması için derzli döşemek şarttır.

Derz Nedir? | Seramik Fayans Derz Dolgusu | Derz Dolgu Uygulaması

Seramik Fayans Derz Dolgusu kaplama malzemelerinin deformasyona uğramaması için derzli olarak döşenmesi her zaman yeterli değildir. Kaplama derzlerinin ne tür bir malzeme ile doldurulduğunda ve uygulamanın nasıl gerçekleştiğide çok önemlidir. Şayet derz boşlukları flex esnek olmayan beyaz çimento alçı gibi malzeme ile doldurulmuş ise seramik karolar üzerinde derzsiz döşenmiş gibi olur çatlama ve kırılma yapar. flex türü ve silikonlı fuga ile doldurulmalıdır.

Seramik Fayans Derz Dolgusu

 

not: seramik fayans derz dolgusu yer karosu ile duvar birleşim noktasında mutlaka derz boşluğuı kadar cevresi derzi bırakılmalıdır. Aynı şekilde duvar seramiği ile yer kaplamasının ve tavan kaplamasının sıvasının arasındada mutlaka derz boşluğu bırakılmalıdır.

 • derz dolgu nasıl yapılır? nasıl Temizlenir
 • derz dolgusu çeşitleri uygulaması
 • simli Fayans derz dolguları
 • ekopsi derz dolgular
 • flex renkli derz dolgu çeşitleri
Büyük ebatlı granit seramikler nasıl döşenir?

Tanım ve teknik özellikler “Maksimum” döşeme işlemi, geleneksel seramik döşeme için gerekli döşeme koşullarına benzer döşeme koşulları gerektirir. Büyük Ebat Seramik Nasıl Uygulanır ? Maksimum miktarda yapışkan hem döşeme yatağı hem de seramik arkasına uygulanır. Kalesinterflex, Fiandre, Lea Ceramiche, Maxfine, Vitra Laminam Döşeme için maksimum Büyük Ebat Seramik Uygulama Teknikleri aşağıdaki koşulları gerektirir:

Düz bir yüzey;
Temiz, toz, hurda ve çimento topaklarından arındırılmış olmalı;
Döşeme yapılacak zemin düzgün ve kurumuş olmalıdır;
Tüm çatlak onarımı yapılmış olmalı;
Yüzeydeki herhangi bir pürüzlü parça uygun düzleştirici bileşiklerle doldurulmalıdır.

Büyük Ebat Seramik Uygulama Teknikleri

kalesinterflex, Fiandre, lea Ceramiche Uygulamada Gerekli aletler

 • Tam yayılıma yönelik çimento esaslı akıllı şap “zemin düzgünlüğü için”;
 • Seramik büyüklüğü ve kalınlığına uygun dişli tarak;
 • Taşıma için 3×3 vantuz;
 • Tesviye sistemi: taban klips + kamalar + pense.

Büyük Ebat Seramik Uygulama Teknikleri

İşleme aşamaları:

1) Kaplanacak yüzeyin sağlam, düz ve toza ve yağ içermemesine dikkat edilmeli.
2) Seçilen yapıştırıcının teknik veri sayfasında belirtilen özelliklere uygun olan yapıştırıcıları kullanın.
3) Yapışkanı, döşeme boyutlarına göre 5/10 cm daha geniş bir alanda 15 mm yuvarlak dişli malayla kaplanacak yüzeye yayılmalı.
4) Döşeme çerçevesi dikey bir konumdaysa, 4 mm’lik dişli mala ile yapıştırıcıyı döşemenin arkasına sürülmeli.
5) Seramik kılıcına ve yatay bir konuma getirip ve itinalı tasınmalı.
6) Levhanın düzgün bir şekilde yapışmasını sağlamak için, plakanın arka yüzü, yapışkanı ve yüzeyi arasındaki hava ceplerini ortadan kaldırmak için ortadan kenara doğru hafifçe bastırılmalı
7) Tesviye klips sisteminin kullanılması

TEVSİYE KLİPS SİSTEMİ

Dengeleme sistemi, döşeme arasındaki herhangi bir düzensizliği ortadan kaldırarak, mükemmel seviyede zeminleri basit ve hızlı bir şekilde temin etmeyi amaçlar.
“Maksimum” döşeme döşeme için tesviye sistemi kesinlikle önerilir.

Gerekli aletler

Baz klip;
kama;
Zemin / duvar karosu yüklemek için ayarlanabilir pense.
Tesviye sisteminin uygulaması
Taban klibinin yerleştirilmesi:

a) Yapışkanın yayılmasından sonra taban klipsini 4 kenarındaki “Maksimum” levhanın altına yerleştirin.
b) Döşemenin formatına bağlı olarak döşemenin her iki yanında bir veya daha fazla destek yerleştirin.
c) seramik levha yerleştirin.

Kama takma:

a) Kırılma noktasını aşmamaya dikkat ederek kaman destek kısmına takın.
b) Kamanın takılmasını kolaylaştırmak için ayarlanabilir pense kullanılması önerilir.
Desteği çıkarma:
a) Yapışkan kuruduktan sonra desteğin çıkıntılı kısmı, ayakla birlikte eklem doğrultusunda hafifçe vurularak taban klibinden ayrılabilir.

GİZLİ MEKANİK GÜVENLİK KANCASI İLE DUVAR KAPLAMASI

6 mm “Maksimum” döşeme üzerine gizli mekanik emniyet kancalı döşeme sistemi, duvar kaplamasının büyük bir darbe ile tam bir emniyetle kurulmasını sağlar.
Büyük Ebat Seramik Uygulama Teknikleri ? Bu uygulama sistemi için, “Maksimum kalesinterflex döşeme” granit döşeme, fabrikada önceden işlenmiş, böylece gizli mekanik emniyet kancası ile donatılmış olan yere, kütüğün arkasına yapıştırılmış ve arka tarafta koruyucu film .

 Gerekli aletler

Seramik levhayı emme vantuz ile tutma;
Tam yayılıma yönelik çimento esaslı toz tutkal, sınıf “EN12004’e göre C2E ve EN12002 standartlarına göre S1”;
6mm mm  dişli tarak;
4 mm  dişli tarak;
Gazlı çivi çakma makinesi ve göreceli çivi.

DUVARA BAĞLANMA

1) Kaplanacak yüzeyin sağlam, düz ve tozdan arındırılmış olduğundan emin olun;
2) Tam yayılıma yönelik çimento esaslı toz tutkalı, sınıf “EN12004’e göre C2E ve EN12002 standartlarına göre S1”;
3) yapışkanı, döşeme boyutlarından 5/10 cm daha geniş bir alana 6 mm yuvarlak dişli mala ile kaplanacak yüzeye yayın;
4) Döşeme tablası üzerinde dikey bir pozisyonda iken yapıştırıcıyı 4 mm’lik dişli bir mala ile döşeme sırtına yayın;
5) Taşıma çerçevesini dikey bir pozisyonda kullanmak levhayı yatırır;
6) vantuzu seramikten çıkarmadan önce yapışkanın yerinde tuttuğundan emin olun;
7) Levhanın tam olarak yapışmasını sağlamak ve herhangi bir havayı ortadan kaldırmak için, sıçramayan plastik mandalı kullanarak ortadan kenara doğru hafifçe vurun;
8) Sonraki levhayı yapıştırmadan önce, gizli çalışan mekanik kancayı, gazlı çivileme makinesini kullanarak ilgili çivilerle (uzunluk 27 mm) duvara sabitleyin. Mekanik kancanın düzgün bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak için, sabit bir enerji tedarikini sağlayabilen uygun gazla çalışan çivileme makinesinin kullanılması önerilir.

detaylı bilği için büyük ebatlı seramik uygulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Dersiz granit seramik fayans döşemesi nasıl yapılır?

Fayans Seramik Uygulamasında Derz aralığını 1 mm e düşürdük

istanbul fayans seramik ustası olarak baskı, renk kalitesi ile doğal taştan ayırt edilemeyen ürünlerinin, kalite ve standart ölçü garantisiyle de ön plana çıktı. Banyo, işyeri, cafeterya, restorant zemin seramik modelleri, çizilmeye ve çamaşır suyu gibi kimyasallara dayanıklı olduğundan, En ince Derzli Seramik Fayans Döşeme ile Derz aralığını 1mm e düşürdük.

Uzun yıllar boyunca ilk günkü renklerini ve dokusunu koruyor. Ürünler ayrıca, çok yüksek derecelerde fırınlanmasına rağmen hiçbir şekilde deforme olmuyor.

Zemin ve Duvar Ağırlıklı olarak doğal taş dokulu sırlı porselen seramik fayans üretimi gerçekleştiren metalik, tekstil, çimento, doğal taş ve altın dokusu gibi pek çok farklı seçenek de sunuyor.

 

En ince Derzli Seramik Fayans Döşeme

Örneğin, 60×60 , 60 x 120 ve 1000 x 3000 mm  boyutundaki seramik, yarım milimetre dahi sapma olmadan aynı ölçü ile üretiliyor.

Bu özellikle birlikte, piyasa standartlarında fayans seramik yer duvar döşemesi üç milimetre olan derz aralığını, bir milimetreye düşürdük. Geniş derz aralığı nedeniyle doğal görüntünün kaybedilmesi durumunun önüne de böylelikle geçmiş olduk. En ince Derzli Seramik Fayans Döşeme ile Hijyen ve kirlenmeyide önlemiş olduk.

Bayanların en çok şikayetçi olduğu derz araları kirlenmesi artık minumum seviyeye düşerken işçlilik katitesi artamasınada etki yaptı . artık derz boşluğu ile göz ardı edilen hatalar kayboldu.

eski zemin seramikleri sökmeden üzerine granit seramik nasıl döşenir?

Eski seramikleri sökmeden üzerine fayans seramik granit döşeme yapılması

Bazı durumlarda seramik yenileme ve tadilatla için seramik ve fayans kaplı yüzeyler tekrar yeni seramik üstü seramik döşeme söz konusu olabilir. Bu tip durumlarda izlenmesi gereken 2 yöntem vardır. Birincisi mevcud seramiklerin sökülmesi, ikincisi eski seramikleri sökmeden üzerine döşeme yapılması. Ama bu esnada yer seramikleri için izlenmesi gereken yöntemler vardır.

 

Seramik Karosu Kaplı Düşey Yüzeylerin Yeni Seramiklerle Restore (Yenileme) Edilmesi

 

Duvar ve Zeminden Mevcut Seramiklerin Sökülmesi

Seramik Yenileme için Duvar ve zemindeki mevcut seramikler tamamen sükülerek zemin temizlenir. Yüzeydeki kabarma ve zayıf olan sap ve altta kalan yapıştırma harcı zeminden koparılır. Oluşan tamir gereksinimi tamir harcı ile düzeltilir ve zemin temizlenerek astarlanır. Astarlamanın faydası ise yüzeydeki tozdan arındırmak için önemli ; unutulmamalıdırki toz, yağ her zaman zeminle seramik arasındaki tabaka oluşturur ve tutunmayı azaltır, belkide hiç tutunma sağlatmaz.

İstanbul Fayans Seramik Döşeme Ustası | Banyo | Mutfak

Mevcut Seramikleri Sökmeden Üzerine uygulama Yapılması

Seramik Yenileme Zemin ve duvardaki seramik fayans sökmeden üzerine seramik döşeme işlemi için önce mekandaki seramikler kontrol edilir. Boşluk ve oynama yapan seramikler çıkarılır ve tamir edilir. Aynı ses altaki yapıştırma harcındanda geliyorsa harcta duvardan sökülür.Diğer sağlam seramik yada fayanslar % 70 fazla alanı olacak sekilde sprel taş motoru ile sırlar çizilir.

Seramik döşeme öncesi Oluşan hasarlar yine tamir edilir ve alan astarlanarak yapıştırma işlemine geçilir. Seramik Üstü Seramik Döşeme Yapılması mutlaka kombine sistem yapılmalıdır. Seramik yapıştırma harcı ise kesinlikle flex ve granit yapıştırıcısı içerikli olmalı.

Seramik Üstü Seramik Döşeme granit fayans Yapılması

Eski fayansları sökmeden Fayans ve seramik döşeme için Önemli Uyarı !

Mevcut duvar ve yer seramik fayans sırları çekiç, madırga,balyoz,vs aletlerle çentilmemelidir. Bu işlem sağlam olan seramikleri ve fayansların farkında olunmadan duvardan zayıf tutunmasına hatta bırakmasına neden olacaktır.

Alçı panel üzerine fayans seramik nasıl döşenir?

Alçı panel üzerine seramik fayans döşeme yapmak için ön aşamalar içermektedir. Alçı Panel Nedir? Alçı panel ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, standart ve istenilen boyutlarda ve belli standart koşullar altında seri olarak üretilen düzgün yüzeyli plakadır. Alçıpanel yapıların iç mekanlarında asma tavan, bölme duvar olarak pratik kaplama işlemi yapılan üründür.

Alçı Panel Kaplı Yüzeylere Seramik Karo Karo Kaplamasının Yapılması

Feriköy Seramik Fayans Ustası

Alçı Panel Üzerine Seramik Fayans Döşeme Öncesi Önlemler

 • Alçıpanel bölme duvarların taşıyıcı iskeletin bağlantıları kontrol edilir.
 • Paneller arasındaki derzlere yapışma harcı ile takviye yapılır.
 • En önemli nokta ortamda su, nem, ve rutubet etkisi var ise izalasyon uygulaması yapılmalı.
 • Seramik kaplamaya geçmeden önce astarlanmalıdır.
 • Astarlama uygulamasından 1 saat sonra uygulamaya geçilebilir.

Alçıpan Üzerine Seramik Nasıl Döşenmeli

Alçıpan üzerine seramik 1 m2 alana en az 20 g ağırlığında olmalı ve normal seramik döşeme tekniği ile uygulanmalı. Seramik yapıştırma harcı ve derz dolgu kesinlikle flex ve esnek olmalı. Alçıpanel levha hareket etmeye müsait olduğu için uygun derz boşluğu bırakılarak döşeme yapılmalı. 40 X 40 cm ebattaki seramikler ve üzeri ebatlar kesinlikle kombine sistem (kombine yapıştırma detayı burda ) yapılmalıdır. Yine normal seramik ebatına uygun taraklama sistemi ile uygulaması yapılır.

Önemli uyarı

Büyük ebatlı seramik karolar (40 x 40 cm üstü ) ağırlığından dolayı alçı panellere deformasyon verebilir. Zorunlu kalmadıkça büyük ebatlı seramik döşemek doğru değildir. Zoraki isteniyosa bağlantı ve zemin sağlamlaştırılmalı ve tokmaklama işlemi iyice yapılmalıdır.

Alçı Sıva Üzerine Fayans Seramik Uygulama Nasıl Yapılır?

Alçı yapı itibari ile suya dayanıksız bir malzemedir. Bu nedenle seramik ve fayanslar yapı itibarı ile ıslak mekanlar için tasarlandığı için alçı banyo ve mutfakta tercih edilmez. Yine alçı üzerine seramik döşemesi yapılacaksa zemin iyi etüd edilip düzeltilmeli, astarlanmalı. Uygulama esnasında seramik ustası tecrübeside ön planda olmalı ve döşeme esnasında alçı emici bir özelliği olduğu için duvara sürülen yapıştıcı emişi ayarlanmalı. Alçı üzerine uygulamada yine büyük ebatlı seramik uygulama işleminde kombine yapılmalı

MODERN BANYO TADİLATI VE BANYO TASARIMI FİKİRLERİ

Banyo Tadilatı ve Tasarım yapma isteği hisettiğinizde göz önünde bulunması gereken bir çok etken vardır. Şimdi yılların tecrübesine dayanarak banyo tadilatı ve dekorasyon hakkında fikirler vereceğim. Gelişen teknoloji, değişen hayat görüşlerimiz ve günden güne geliştirmeye çalıştığımız vizyonumuz; hayatımızın her alanında olduğu gibi banyolarda bizlere bir takım değişiklikleri beraberinde getiriyor.

İç mekanda dekorasyonu oluştururken sona bıraktığımız ıslak zeminler, zaman içerisinde farklı ihtiyaçlarımızın doğması ile artık banyoları ön planda tutmaya çalıştığımız mekanlar oldu. Yoğun iş temposu, trafik gibi günlük sorunları ardımıza bırakılarak girmek istediğimiz ev ortamında huzur dolu, sakin ve rahatlatıcı bir atmosferde duş alıp tüm negatif elektiriği duş içinde akıp giden suya bırakmak kuşkusuz hepimiz hakkı. Hayran kalcağınız en modern banyo örnekleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Hal böyle olunca belkide evlerde en çok vakit geçirdiğimiz banyolar eskisi gibi sadece işlevsellik üzerine gelmiş olmaktan çıktı. Banyolar artık; tasarımcı ve mimarların üzerine kafa yorduğu yerleşim planlarında belli metrekareler üzerinde alan ayırmak istediği ve özenle tasarlanmış, modern, ilerici ve en önemlisi her daim yasanılır mekanlar haline geldi.

Modern Ebeveyn Banyo Tasarımı

Modern banyo modelleri ile mekanında el vermesi ile oldukça geniş bir alana yayılmış ebeveyn yatak odasının devamında yer alan banyo, giyinme odası ile yatak odasının arasında geçiş niteliğinde tasarlanmış. Duş sonrası giyinme odasına kolay ulaşmanın düşünülerek tasarlandığı özel tasarım banyo zemininde ahsap görünümlü seramik modelleri devam ettirilerek tasarlanabilir.

Ahşap ile mükemmel uyum içinde olan gri tondaki duvar fayansları ve mermer tezgah lavabo, altta yada yanda boy dolabı ile kullanılacak camasır saklama dolabı. Tavan aydınlatması ve  modern banyo gereçleri ile kombin edilebilir.

 

banyo tadilatı

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır ? Tadilat Maliyeti

Banyo tasarımlarında ilk hedef doğal ışık alacak şekilde kurgulamak. Artık banyolar hakettiği evin en güzel yerine kavuşmalı projelede, banyolar artık evlerde önemseniyor halde. Dar, sıkışık, karanlık alanlar artık istenmiyor.

Müşteri istekleri artık daha ferah ve geniş alan tercihi ile tasarlanıyor banyo. Konut, ofis veya herhangi bir konut yapı türü ne olursa olsun mimari bütünlüğün güzellik olduğuna inanıyorum ben. Mimari konumu banyodada uygulamak ve taşımak gerekir. Renk, malzeme ve uygulama bütünlüğü şıklık ve modernliğin en en önemli etkenidir; bütünlüğü tamamlayıcılığı sağlar.

 

# Bir Banyonun Hangi Özelliği Daha önemli ?

# Son moda vitrifiye ürünleri ile ışıldaması mı?

# Mobilya çözümlerimi, hijyen mi ?

# Banyo için Kullanılacak ürünlerin Kalitesi mi?ar

 

Evet mesleğimiz gereği banyo tadilatı ve tasarımında güçlükleri özetleyen etkenler bunlar. Banyolar dekorasyon yaparken hem sade, hem kullanışlı, , etkileyici ve şık olsun orjinal ürünler kullanılarak şık olsun ister herkes.

Gösterişli olmasının yanısıra uzun yıllar kullanışlı ve dayanıklıda olsun isteriz. ”Farklılık yaratmakta işin nihai amacı bence ” banyoda modernliği elde etmek için son moda banyo fayansları, vitrifiye, duş kabinleri ve mobilyalar doğru şekilde yerleştirmek ve dizayn etmek önemlidir. Banyo yapmak ve banyo tasarlamak arasındaki fark bazen malzeme ve ürün kalitesi ile kendini gösterir.

Az çoktur kavramı hayatımıza girdikten sonra işlevliği daha ön planda tutarak süsten, gösterişten uzak banyo tasarımına açtık kucağımızı. işlevlik çok önemli tabiki, ama tek başına yeterli değil. Yani evet ön planda tutulsada o kadarla bitmiyor banyo tadilatı ve dekore etmek. Fonksiyonel gerekler olmazsa olmazdır buda banyolara mekansal değer katar.

# Banyolar hakkında daha fazla fikir edinmek için örnek banyolar sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Banyo Tadilatı ve Dekorasyonda Kullanılacak Malzeme ve Ürünler

 

Malzeme çeşitliğiliği günümüzde çok fazla bunun olumlu olması kadar olumsuzluğuda var.Piyasada en iyi seramik firmaları ahşap desenli seramik, mermer desenli granit, parlak ve mat olan duvar fayanslarının yanı sıra banyolarda artık duvar kagıdı dahi kullanılabiliyor. Modern bir banyo duvardaki fayans, zemindeki seramik markası ve ebatı ne olursa olsun lavabo ve aynası ile aydınlatma alışılmışın dışında kullanılması farklı sonuçlar verecektir.

Banyolar arttık depolama alanlarına yer vermek ve hem işlevsel hemde görsel bir bütünlük oluşturulmalı. Depolama alanları dolap gibi görünmeyen şeklinde ama yer kaplamayacak sekilde dizayn edilmeli. Tabi en önemlisi bütceye uygun ürünler kullanabılmelı. Gömme rezervuar ve duvar fayansları renkli ürün kullanılmasında led aydınlatma mavi olursa su akışına uyumu ile rahatlatıcı ve dinlendirici etki sağlar. Banyo detayları için Lüks Banyo Dolapları ve banyo lavaboları sayfamıza bakabilrisiniz


banyo tadilat, banyo tasarımı, banyo tadılat masrafı, banyo yenileme ücreti, banyo dekorasyon maliyeti, banyo nasıl tadilat yapılmalı, banyo nasıl tasarım edilmeli, komple banyo tadilat işleri, banyo tadilat fiyatı, anahtar teslimi banyo dekorasyon

Banyo Tadilatı ve Banyo Tasarımı ve işçilik Fiyatları

TERAS, ANTRE KORİDOR 60X60 PORSELEN SERAMİK NASIL DÖŞENİR?

Şık ve sağlam doğaltaş, granit içerikli bir çok renk modeli ile geliştirilmiş 60×60 seramik modelleri mekana zemin, duvarlarında modern görünüm ve sağlamlık elde etmek için kullanılır. 60×60 seramik döşeme işlerini tek elden tecrübeli ve sertifika belgesine sahip olarak; tesviye klips sistemi kullanılarak en üst seviye kaliteli, uygun fiyata işçilikle sizlerin yasam alanında uzun yıllar kullanacağınız zemin döşemeleri hizmeti alacağınız doğru adres.

 

# Tüm Büyük ebatlı seramikler çift sürüm (kombine) Tevsiye klips kama sistemi ile garantili olarak tek elden kendi işçiliğimizle uygulanır. Teklif  almak için bize ulaşın

 

En Uygun Fiyat Kaliteli 60×60 seramik Uygulama , En iyi Döşeme Burda

 


Bu büyük 60×60 Granit karolar tüm mekanlar için en doğru seçim ve iyi bir secenek olduğu, döşeme ve kaplama olarak zerafet ve görsellikle kanıtlıyor. Ayrıca doğal güzelliği ve dokusu ile zerafet ve incelik getirir banyo, mutfak, zemin döşemelerine, güzelliğinin tüm ihtişamını sergileyerek parlaklık ve süreklilik hissi verir mekanlara.

 

Mimari Çözümler için 60×60 Seramik ile Benzersiz Yüzeyler

 

 • 60×60 seramikler renk tonları ile doğanın yarattığı güçlü niteliği sağlar.
 • Muhteşem orjinal duruşu ile kusursuz uygulamaları ile tekrarlanamaz güzelliği sunar
 • Tüm ihtişamı ile zemin, duvar uygulamaları ile banyo, mutfak, havuz, teras , işyeri döşemelerinde zerafetin ambiyansına neden olur.
 • 60×60 seramikler granitlerin en güzel klasikleridir.
 • 60×60 cm seramik çeşitleri doğal güzellikleri iç mekan tasarımında bugünün mimari dekorasyonlarında  modernliği yansıtır.
 • Maksimum kontrast isteyen dekorasyon ortamları için mükemmel 
 • Nefes kesici ve son derece güzel olan 60×60 granit en son nesil alanın yıldızı. Gerçek bir hareket göstergesi

 


Çalışmalarımızı UYGULAMALARIMIZ sayfamızdan görmenizi şiddetle tavsiye ederim .Ayrıca daha detaylı bilgi sahibi olmak için ANASAYFA‘ yı tıklayarak İletişim hattımıdan hizmet talebinde bulabilirsiniz.

120x240 porselen granit (seramik) nasıl döşenir?

Kütahya seramik markalı Şık ve sağlam doğaltaş, granit içerikli bir çok renk modeli ile geliştirilmiş 120×240 seramik uygulama modelleri mekana zemin, duvarlarında modern görünüm ve sağlamlık elde etmek için kullanılır. 120×240 seramik döşeme işlerini tek elden tecrübeli ve sertifika belgesine sahip olarak; tesviye klips sistemi kullanılarak en üst seviye kaliteli, uygun fiyata işçilikle sizlerin yasam alanında uzun yıllar kullanacağınız zemin döşemeleri hizmeti alacağınız doğru adres.

 

# Tüm Büyük ebatlı seramikler çift sürüm (kombine) Tevsiye klips kamalı sistemi ile garantili olarak tek elden kendi işçiliğimizle uygulanır. Teklif  almak için bize ulaşın

 

En Uygun Fiyat Kaliteli 120×240 Seramik Uygulama , En iyi Döşeme Burda

 

Çalışmalarımızı UYGULAMALARIMIZ sayfamızdan görmenizi şiddetle tavsiye ederim .Ayrıca daha detaylı bilgi sahibi olmak için ANASAYFA‘ yı tıklayarak İletişim hattımızdan hizmet talebinde bulabilirsiniz.

 


Bu büyük 120×240 karolar tüm mekanlar için en doğru seçim ve iyi bir secenek olduğu, döşeme ve kaplama olarak zerafet ve görsellikle kanıtlıyor. Ayrıca doğal güzelliği ve dokusu ile zerafet ve incelik getirir banyo, mutfak, zemin döşemelerine, güzelliğinin tüm ihtişamını sergileyerek parlaklık ve süreklilik hissi verir mekanlara.

 

Mimari Çözümler için 120X240 Seramik ile Benzersiz Yüzeyler

 

 • 120×240 seramikler renk tonları ile doğanın yarattığı güçlü niteliği sağlar.
 • Muhteşem orjinal duruşu ile kusursuz uygulamaları ile tekrarlanamaz güzelliği sunar
 • Tüm ihtişamı ile zemin, duvar uygulamaları ile banyo, mutfak, havuz, teras , işyeri döşemelerinde zerafetin ambiyansına neden olur.
 • 120×240 seramikler granitlerin en güzel klasikleridir.
 • 120×240 cm seramik çeşitleri doğal güzellikleri iç mekan tasarımında bugünün mimari dekorasyonlarında  modernliği yansıtır.
 • Maksimum kontrast isteyen dekorasyon ortamları için mükemmel 
 • Nefes kesici ve son derece güzel olan 120×240 granit en son nesil alanın yıldızı. Gerçek bir hareket göstergesi
ahşap görünümlü zemin seramikleri döşeme ve özellikleri nelerdir?

ahşap görünümlü seramik modelleri  Evinize tabiatın dingin ruhunu ahşabın doğallığını seramiklerle hayatınız kolaylaştırıp sizlere doğa hissi yasamanızı sağlıyor.

Ahşap desenli seramikler mekanları değiştiriyor dilediğiniz her zemin ahşabın çekici ve doğal dokusu ile süsleniyor alternatif renk secenekleri ilede ruhunuza hitap ediyor doğanın eşsiz yüzeylerini evlerinize taşıyor.

Parke Desenli Seramik temizliği kolaydır ve özel bakım gerktirmez. Aynı zamanda mekanda ahşabın sıcaklığını hissetmek isteyenler için ağaçlara zarar vermeyen bir çözüm olduğu için doğa dostu bir seçimdir Parke Görünümlü Seramik Modelleri yapmak.

Aşınmaya dayanıklı , kolay çizilmez ıslak zeminlerde kaydırmaz  mevsim şartlarına görede don ve sıcağa karşı dayanlılığı ile her alanda zarif ve idealdır ağaç görünümlü seramik döşemesi tercihi.

 

Ahşap Görünümlü Yer Seramik Fayans Örnekleri

 

Mekanların havasını değiştirecek çevreci koleksiyonlar Seramik Parke modelleri doğal ahşap görünümü yasadığımız tüm mekanları sarıyor. Banyoda, mutfakta, salonda, dış mekanlarda veranda , bahçe seramik kaplamalarında ayrıca yoğun insan trafiği olan işlek mekanlarda modernlik sağlar.

Restoran, cafe, alışveriş merkezlerinde tercih edilen ve mekanın havasnı ortamını değiştirip sağlığı ve kaliteli seramik ustası tarafından döşemesi yapılıncada ayrı bi güzelliğe bürünüyor zeminler. Ahşap parkenin kullanımı ve temizliği zordur.

 

OTANTİK ZEMİN SEVENLER İÇİN AHŞAP SERAMİK DÖŞEMELERİ

 

Seramik sağlamlığı, Ahşap sıcaklığı sizlere doğa dönüş hissi ahşabın seramik dayanıklılığı ile organik yasamla bir bağ kuruyor yasam alanınızda. Göz alıcı doğa dokusu seramik karolarda birleşerek cezbedici ferah bi hava katıyor mekanlara.

Seramiklerdeki soğuk tonların ağacın yumusak geçişleri hakim olduğu rektefiyeli kusursuz seramik döşemeleri ile doğayı her alana taşıyor. Dingin doğa tonlarının huzur arayan için biçilmiş kaftanı olan ahşap seramikler tasarlanarak duvar yer dahil her alandaki yerini alıyor.


En İyi Parke Görünümlü Seramik Modelleri

 

parke görünümlü seramik modelleri

Ahşabın doğallığına parlaklık katıyor seramiği nakış gibi işliyor hemde ortama büyülü bir görüntü kazandırıyor. Yasam alanlarınıza ahşap görünüm vaad eden seramik aynı zamanda seramiğin kullanım avantajlarını beraberinde sunuyor. Uzun süre dayanıklığa sahip olan serinin büyük ebatlarıda mevcut .

Fayans nasıl kaplanır? Duvara fayans nasıl döşenir?

duvara fayans nasıl döşenirSağlıklı bir fayans döşeme yapılması için yüzeyin temiz,kuru ve tozdan arınmış olmakla birlikte düzgünj ve terazide olması önemlidir. Yüzeyde bulunan tüm kalıntılar kazınmalı, çatlak ve kabarmış olan kısımlar fayans tamir harcı ile düzeltilmeli. Fayans kaplama işlemine başlamadan duvar oluşan toz ve kirden arındırmak ve fayans yapıştırma harcı iyi tutması için astar sürülmeli.

# Yine bir önemli noktada fayans uygulama öncesi kutu barkot kodları kontrol edilmeli. Fayans yapıştırıcı ve derz dolgu seçimi ise fayans ebat ve mekanın konumuna göre uygun flex türü ürünler kullanılmalı. Ürün kutu ve torba üzerindeki döşeme talimatlarına uyum sağlanmalı.

 

Yorum Yok

Maalesef, yorum formu şu anda kapalıdır