a

Türkiye’de hızla gelişen Seramik fayans sektörüne, meslek ahlakı çerçevesinde, saygın deneyimiyle birleştirdiği sıra dışı çözümler sunmakta. Sektörün daha kurumsal hareket etmesi ve sektörde sunulan çözümlerin çıtasının yükseltilmesinin gerektiğini savunan ancak uygun Fayans ustası işçilik fiyatlama, doğru Tasarım ve dürüst bir iletişimle kaliteli bir hizmet verilebileceğime inanmaktayım..

+ 05071158658

http://www.istanbulseramikustasi.net/
İstanbul Fayans Seramik Döşeme Ustası

Son Yazılar

Follow Us On Instagram

Hafta içi-Hergün 08:00 - 20:00

7/24 Hizmet Veriyoruz

+ 0507 115 86 58

Bizimle İletişime Geçin

Tüm Fayans işlerine

Garantili Hizmet

Bizi Takip Edin

Hizmet Talep Edin

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

ev dekorasyonu, ev dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonları

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

En iyi Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? Ev Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler
Modern tasarımlı ev dekorasyonu nasıl yapılır? insan yasamına odaklı, ev içine detaylı motif ve şekiller, rahat olacağımız huzur bulacağımız ortam ve düzenleme sağlamaktır. Dekorasyon desenleri biz insanların zevk ve tercihlerine göre değişir. Evlerin her alanında detaylı düşünce ve ev dekorasyonu pratik fikirleri yürüterek kullanıma uygun dizayn etmek insan pisikolojisine faydalı olur. Dekorasyon yapımında en çok önemsenen salon, yatak odası, banyo ve mutfaktır ve detay gerektiren alanlardır.

ev dekorasyonu nasıl yapılır ? Temel Prensipler

Ev dekorasyonu yapmak zahmetli ve uğraş isteyen bir iştir. Hiç bir fikriniz yoksa bir araştırma içine gireceksiniz. Trend dekorasyon ürünleri seçimi ile  başlayıp uyum ve dekorasyon renk kombinasyonu ile dekore etmeye çalışacaksınız. Bu süreçte bir çok seçenek ile karşılaşacaksınız ve hoşlantı tarzınız ile kıyaslayacaksınız. Bende sizlere “ev dekorasyonu nasıl yapılır”, kullanılacak aksesuarlar, ürünler ve tercih edilecek renk konusunda sizlere tecrübeme dayanarak tüm bildiklerimi  bu yazımda aktaracağım umarım faydalı olur sizlere. Tüm detayları ile anlatacağım konu başlıkları sırayla;

  • MUTFAK DEKORASYONU NASIL YAPILIR?
  • BANYO DEKORASYONU ÜRÜN VE AKSESUARLARI
  • DEKORASYONDA KULLANILACAK RENK FİKİRLERİ
  • SALON DEKORASYONU VE RENK SEÇİMİ
  • OTURMA ODASI DEKORASYON RENKLERİ
  • ORTAK KULLANIM ALANLARI
  • YATAK ODASI DEKORASYONU VE FİKİRLERİ 
Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Mutfak ürünleri ve Aksesuarları Nelerdir?

Bir evin en önemli yeri mutfaktır. Evin kalbidir Peki, Mutfak modelleri bayanların en çok zaman gecirdiği rahat kullanım sağlaması ve bütün yiyeyecek içeceklerin bulunduğu mutfakta uzun ömürlü ve kullanışlı ve modern olması, mutfak tasarımı için önemli etkenler nelerdir? Ev dekorasyonunda mutfak nasıl yapılır?. Mutfak dekorasyonu için tavsiye, öneriler ve fikirler ile tasarlamak kullanımı kolaylaştırır. 

Kullanışlı Mutfak Nasıl olmalı ? 

Mutfağınızda hayal kurmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Tıpkı en yakın arkadaşınızın doğum günü partisine gider gibi veya uzun bir tatil öncesi son iş günü saatlerinde hissettiğiniz gibi. 2017 Mutfak ev dekorasyon tasarımları yasam alanınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Mutfak süsleme yada sade dizayn etmek sizin tarzınıza uygun olmalı.

Günlük hayatın akışının buluşma yeri mutfaklardır. “Hayatı tutku ile nasıl yasayacağına karar vermek sizin elinizde”. Sade renk ve kullanım şekilleri ile mutfaklarınıza istediğiniz gibi tasarlamak ve onu mutfağı dekore etmek uygulama yapmaya olanaklar çok, ister klasik mutfak,  ister renkli mutfak, ister modern yada gösterişli olmaktan öte kullanışlı, işlevsel mutfak tasarımı olamalı.

mutfak ev dekorasyon modelleri ve fikirleri

# Mutfakta mükemmellik ve modernliği arayanlar ve bakırın ambiansını sevenler için tasarlanan  mutfaklarda romantizm havası ile sizlerin beğeni tarzına göre mutfak ev dekorasyonu nasıl yapılır ile belki en çok beğeneceğiniz modellerdir. Rahat kullanım sağlayan mutfak tasarımı çok önemlidir.

# Günün yorgunluğunu atabileceğiniz “evin en önemli mekanı mutfak”; aile breyleri ile yiyecek içecek ve sohbet ortamı olanagı bulacağınız açık mutfaklar  ve oturma alanları ile modern ve ihtişamlı mutfak oluşturuyor.

Bayanların belkide en sevdikleri şeydir mutfakta hazırlık ve yeme esnasında sevdikleri ile sohbet içinde olup göz önünde olmaları görerek konuşmak. Salonda gerçekleşen paylaşımlar artık mutfakta olmaya başladı. bundan en çok hoşnut olan yine bayandır.

Her tarza uygun çeşitli boyutlarda kullanım alanı ve yasam tarzınızı mutfakta daha çok zaman geçirmenizi sağlayacak. Mutfak dolap modelleri dolap kapaklarına uygun bütünleşmiş olmalı. Şimdi Mutfağı mutfak yapan detayları inceleyelim

  1. Mutfak Saklama Alanı, Çekmece, Erzak Dolabı
  2. Mutfak aksesuarları ve ürünleri
  3. Mutfak Armatürleri ve eviye seçimi

1. Mutfak Saklama Alanı, Çekmeceler, Gizli Erzak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfakta en önemli detay yeterli saklama alanı oluşturmaktır. Her bayan uygun mutfağa sahip olmak ve önemli detayları dikkate alır. Bunların başında çekmece, erzak dolabı ( kiler) gelir. Kişisel alışveriş ürünleri ve breysel saklama alanı olması mutfağı kullanımlı kılan detaydır. Bu detaylar mutfak dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurulmalı.

Mesela bir araba alacaksınız, arabanın beygir gücünden, yakıt tasarrufu, donanımları konforu incelenir. Yani bir mutfak alımı yada mutfak yaptırmada kişisel kullanım detayları mutfak çekmeceleri ve saklama alanına kadar tasarımlar incelenmesin. Mutfakta ileriye dönük bir yatırım değilmidir yaşamımızda. Çünkü bayanların en çok zaman geçirip keyf aldığı mekandır. mutfakta stoklama, saklama, yıkama, hazırlama ve pişirme alanı önemli 5 detaydır. Mutfak dolabı çekmece sistemleri mutfağı konforlu yapan etkendir.

mutfak, ev dekorasyonu, mutfak modelleri

2. Mutfakta kullanılacak aksesuarlar ve mutfak ürünleri Hangi Marka Olmalı

Mutfakta yüksek ve küçük dolaplara uygulanan aksesurlar hareket konforu ile çekmece ve kapakları kullanışlı kılar. Bu gizli ve saklı küçük aksesurlar büyük kolaylık ve hareket konforuda sağlar.  Kolay açma, kademesiz kaydırma, dondurma, çekmeceleri sesiz ve yumuşak kapama sağlar. Birde modern esksesuarlar vardır bunlar ise mutfakta bayanın her şeyini kolaylaştırır. Mutfak çekmece ve kapakları tamamen kulpsuz; elektirikli donanım ile tasarlanmış kapaklar. Hafifçe basma ile açılıyor. Temizlik yada , yemek hazırlığı yaparken kolayça devreye girip açılıyor yada kapanıyor.

Dokunup açma kapama sayesinde üst dolaplar özellikle ideal kullanım sağlar. Hafifçe basıldığında kapak açılıp kupa, bardak, kahve fincanını rahat erişim sağlanır. ” Düğmeye basarak kapatmaya ilk günden alışmanız gerekir” buda eğlenceli hal alıp sizlere keyf verebilir. Resimde olduğu gibi

mutfak ev dekorasyonu ve modelleri

3. Trend Mutfak Armatürleri ve En Kullanışlı Derin hazneli eviyeler hangisi? 

Gelişen teknoloji ve değişen kullanıcı talepleri doğrultusunda şekillenen armatürler gerek esetik gerekse işlevsel açıdan çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitlilik sayesinde armatürlerdeki trend ve modern kullanım içe çeşitleri çoğaldı. farklı malzeme, renk ve çok sayıda tasarım çeşidi ile bulunan eviye ve armatür modelleri arasında seçim yapmak güç. Mutfak için nasıl bir armatür seçmeliyim yazımda ayrıntıyı bulabilirsiniz.

Mutfak eviye ve bataryaları tercihinde beğeni ve kullanım özelliği ön planda olarak ihtiyaca uygunluğu gözetmek gerekir. Eviye ve armatür belirlerken mutfağın tarzı, renkleri, kullanım yoğunlu önemlidir. Eviye detayları için mutfak dekorasyonunda eviye seçimi yazımı okuyabilirsiniz.

ev dekorasyonu, ev dekorasyonu nasıl yapılır

Banyo Dekorasyonu Ürünleri ve Banyo Aksesuarları Tavsiyesi

2018 banyoları artık hayatımızın daha çok içinde ve banyoda geçirilen zaman artık artıyor oldu. bu banyo yenileme isteğimizle şık ve lüks hale gelen banyoda zamanımızın kişisel bakım, giyinme, makyaj, traş olma ve daha çok faaliyetlerimiz banyoda olmaya başladı. buna ilaveten dar ve küçük banyoda olsa onu fonksiyonel yapmak tasarımın parcasıdır. # Mesela özel depolama alanı için boy dolaplar, led aydınlatmalı aynalar, duş içinde duş teknesi yerine aquanit duş karosu veyada büyük ebatlı seramikler, uzun yer süzgeci banyomuzu modern hale getiriyor. Banyoda kullanılacak fayans ve seramik tasarımında tarzınıza ve beğeninizle ruhunuza hitap eden renkler tercih edilmeli.

 # Banyo ürünleri ve aksesuarları pratik kullanım sağlayan ve biz insanlara vakit kazandıran çözümler ve teknoloji ile yasam biçimimizide sekillendiriyor. Kolay temizleme ve hijyen olan “banyo ürünleri” hayatımızda şıklık ve görsel olarakta, kullanım şekilleri ile belirgin haliyle banyomuzda. Banyo dekorasyonu nasıl yapılır? Banyoda önemli detaylardan biri iyi projelendirmek yer ve duvar seramikleri tasarımı. Peki bunda detaylar nedir?

Banyo ev Dekorasyonu yaparken keyfli olduğu kadar zor olan yanıda vardır. Renk kombinasyonu ve seramik fayans seçimi yapmak, kombine etmek en zor olandır. Yeni ürünler seramik firmaları mağazasında zevk ve tercihlere göre çeşitlenir bir ürün yer veya duvar için hem ebatı hemde renkleri ile kendi arasında çeşitlenir. Malzemeler sadece görünüm ile seçilmemeli; ileriye dönük ve kullanım amacına göre sağlamlık içeren ürünlere yönelmek doğru tercih olacaktır. Seramik fayans modelleri değişken olduğu için ne istediğiniz çok önemli. Detaylı seramik ürünlerine buradan bakabilirsiniz.

 #  Özetle önce uygulama yapılacak alan seçilmeli. Banyo hacim olarak küçük alanlardır. Ama küçük alan olması çok sorun teşkil etmez. Güzel yerleşim ve projelendirme ile genelde su kullanımın merkezi olduğu için banyolar zemin duvar ayrımı yapmadan porselen seramik çeşitleri kullanımı uygundur. Derz araları ince ve az olacak sekil de büyük ebat seramikler ilede kombine edilebilir. Renk ve desen seçimi tarzınıza uygun olan tercih edilir.

Banyolar karanlık alanlardır ışıklandırma önem arz etse de açık renk seramik seçimi ile küçük banyo geniş ve ferah görünüme kavuşur. Banyoları tamamlayıcı ürünler vardır. Nedir bunlar?

Özel Konsept Banyo Boy Dolapları Serisi ve Dekor seçimi nasıl yapılmalı?

ev dekorasyonu, ev dekorasyonu nasıl yapılır

Banyoları tamamlayıcı olmazsa olmazlar banyo dolapları ve ona bağlı banyo lavabolardır. 2017 yıl itibarı banyolar nasıl olacak? Modern banyo modelleri sınırların olmadığı, engellerden arınmış kullanışlı banyo konseptine işaret ediyor. Aplik aydınlatmalı, aynalı ve fonksiyonel banyo mobilyası şık tasarımı ile modern ev dekorasyonlarında kullanılmalı. Banyo dolap modelleri suya, neme dayanıklı ürünler olmalı. Buda uzan kullanım süresi sağlar.Derin çekmeceli olup çekmecelerin mekanizmaları kolay açılır yavaş ve rahat kapanır olmalı.

Günümüz banyoları gerek tasarım, gerekse teknolojik açıdan yeniliklere kolayca adepte oluyor. Biz insanlar banyoda dinlenmek, kişisel bakım zamanınlarında keyifli vakit geçirmek ve huzur bulmak istiyoruz. Banyoları birer yasam alanına dönüştüğünü düşünürsek ”mahrem yeri” olmaktan çıktı ve daha çok vakit geçirilen alan haline geldi.

Herkes tarzına ve zevkine göre bir banyo tasarımı hayal eder ve bunun içinde bir çok model ve desen seçimi yapmakta zorlansada hayalini kurduğu banyoyu tasarlamak için özen gösterir. Boy dolapları artık yatak odalarında gerçekleşen havlular, kişisel bakım ürünleri ve  giyinmelerin olduğu tüm çekmece ürünleri toplanması için boy dolabı şart.

Banyo dolabı, gömme rezervuar, vitrifiye, banyo armatürü nasıl seçilmeli
banyo ev dekorasyonu
Modern Ev dekorasyonu nasıl yapılır Banyo ürünleri seçimi önerileri

Banyo dolabı dekorasyon alanında banyonun baş mimarlarındandır. Mutfakta olduğu gibi banyodada lavabolsu derin hazneli çanak lavabolar tercih edilmeli. El yüz yıkamada, abdest almada suyun etrafa sıçramaması için labavo derinliği ve genişliği önem arz eder. Tabi yine lavaboya uyumlu batarya (armatür) seçimide hem kullanışlı, hemde estetik görünüm sağlamalı. Armatür konusunda marka tercihi her zaman kazanç sağlayacaktır.

2017 kanatsız banyo klozeti trendi devam ederken, ince kesitli lavabolarla yükselen banyo trendleri arasında yer alacak.

Geçtiğimiz dönemde konseptinin değişme uğramasına paralel olarak banyo modelleri konsepti de aynı sekilde değişiyor. Banyolar Değişiyor bu değişim banyoda artık yasam alanı vurusu yapılıyor daha çok zaman geçirilen mekan haline geliyor.

Banyo sadece klozet, lavabo, lavabonun altındaki banyo mobilyası ve duş teknesi ile banyolardaki fonksiyonellik çok daha önemli bir noktaya geliyor ki; buda ürünlerin tasarımı ve montajı ile dahada önem kazanıyor.

# Zira çalışan bir bayanın banyosunu temizlemek için çok vakti yok, bu yüzdende kolay temizlenebilen fayans seramik le birlikte monte edilecek kullanım amaçlı banyo ürünleri kullanmak gerekli.

Örneğin; maksimum hijyen, kanatsız klozet, kolay temizlik sağlayan antibaktariyel özellikli ürünler ön planda tasarım dili olarak yuvarlak hatlı ürünler montaj ve deliksiz ürünler. Tek seferde temizlik hanımların tercih etme sebebi çünkü..

Ev dekorasyonunda en önemli etkenlerden biride renk uyumu ve kombine etme

Yasamımızın bir parçası haline gelen renklerin insan pisikolojisi ve davranışlarını etkileyen yönleri olduğu bilinmektedir. İnsanlar dekorasyon yaparken tercihleri ile seçilen renkleri istekleri ve beğeni doğrultusunda yapar bu sayede Ev Dekorasyonu için Kullanılacak Renkler ile gizli yetenekleri ve becerileri ortaya çıkar. Doğada bulunan tüm renkler ana renklerden oluşmaktadır. # Ana renkler sarı, kırmızı, ve mavidir.

Ana renkler diğer renklerin karışımı ile meydana gelir. # Ara renkler ise; yeşil, mor ve turuncudur. Ara renklerde; kırmızı ile sarının karışımından turuncu meydana gelir. Mavi ile kırmızının karışımından mor, mavi ile sarının karışımından ise yeşil renk elde edilir. Daha detaylı ev dekorasyonunda kullanılacak renk fikirlerine Buradan bakabilirsiniz.

Trend 9 adet  ev dekorasyonu Örnek modelleri ve Fotoğrafları

mutfak, ev dekorasyonu, mutfak modelleri

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon modelleri (1)

ev dekorasyonu, ev dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonları

ev dekorasyonunda basit fikirler
değişik ev dekorasyonu yapma fikirleri
doğal materyallerle ev dekorasyonu fikirleri
ev dekore etme fikirleri
ev dekorasyon fikirleri görseller
ev dekoru için pratik fikirler
ev dekorasyonu ile ilgili fikirler
pratik ev dekorasyonu nasıl yapılır fikirleri
ev dekorasyonu yaratıcı fikirler


Umarım Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? başlıklı bu yazımı faydalı bulmuşunuzdur. Teşekkürlerinizi Yazımın Ne kadar faydalı olduğunu Google’a göster butonunu kullanıp google‘a göstererek edebilirsiniz.
sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

istanbul seramik ustası
istanbul seramik fayans sinterflex ustası

istanbul fayans Seramik Ustası, Porselen yer duvar seramikleri, aquanit duş karosu uygulama, 60 x 120 cm seramikler, banyo seramik fayans tamirleri, tesviye sistemli seramik döşemeler, 120 x 240 kütahya seramik modelleri, Teras seramikleri, Derzsiz seramik döşeme, mutfak seramik tadilatı için burdayım..

Yorum Yok

Cevap Yazın